M+E Open House – avagy még van értelme a házi kiállításoknak
Idén októberben ismét megtartottuk 2 napos Open House rendezvényünket, ami az elmúlt 20 év legsikeresebb nyílt napja volt számunkra. 10 géppel, 8 társkiállító partnerrel készültünk, hogy tényleg sokoldalú megoldásokat tudjuk bemutatni az érdeklődőknek. A látogatóknak lehetőségük volt akár a gyártók képviselőitől is kérdezni, minthogy számos külföldi partnerünk képviselte magát, valamint megismerkedhettek a legújabb szerszámgépekkel és újdonságokkal, újításokkal.
Találkozhattak a Brother Speedio S700Xd2-5AX-100T megmunkálóközponttal, amely az EMO-n debütált szeptemberben. Az 5 tengelyes gép újítása és egyben óriási potenciálja a 100 férőhelyes szerszámtár, melynek köszönhetően gyorsan át lehet állni az egyik munkadarabról a másikra, illetve a sok szerszámot igénylő munkadarab megmunkálása is könnyen megvalósítható.
Szintén először került bemutatásra a Brother Speedio DG-1 sorjázóközpont, ami idei fejlesztése a gyártónak, és roppant könnyen kezelhető, kis helyigényű, kompakt megoldás a sorjázásra.
A Mitsubishi az új XEDM 3D-CAM rendszerre (mely egy nagyon rugalmas programozást és nagyon egyszerű felhasználást tesz lehetővé 3D-s modelből a huzalos szikraforgácsoló gépeken) és a MAISART funkcióra fektette a hangsúly, mely egy AI alapú technológia-optimalizáló fejlesztés.
A Hyundai WIA 2 gépén látványos megmunkálásokkal készültünk. A KF5 megmunkálóközponton még egy Inconel marást is bemutattunk a Taegutec Hungary speciális kerámiaszerszámaival, míg az SE2200LSY 1 revolverfejes Y tengelyes esztergán a demo megmunkálás révén megismerkedhettek az Enterprise Group CAM programozási megoldásaival.
A ROMI márkát szintén 2 gép képviselte: a C570 és GL300M, ez utóbbin a Renishaw Hungary ismertette megoldásait.
A Nakamura-Tome WY-100V 2 revolverfejes esztergát úgy aposztrofálják, hogy „gyorsabb a leggyorsabbnál”. Ezt az érdeklődők most meg is tekinthették demo megmunkálás közben.
A gépbemutatók mellett számos partnerünk képviselte magát: a Schunk Intec (mágnesasztal), Hód Industrial Solutions (tartók, befogók, satu), Gimex Hidraulika (tokmány), Swisscool (emulzió) és a BTK Kft. (kompresszor).
Mindkét nap egy kellemes, kötetlen, interaktív eseménnyé kerekedett, így nem kérdés, 2026-ban ismét M+E Open House!
Az eseményről készült rövid videó hamarosan elérhető itt!